Odchov štěňátek

 

Krytí s Dantesem Gora Monte proběhlo 3. a 5. června 2014 v Hodkovicích nad Mohelkou za asistence naši paní veterinářky, u ní na dvorku. Březost potvrzena ultrazvukem dne 1. července 2014 (4 a více plodů).

V pondělí 14. července to byl již 40. den od krytí. Áďula se projevuje velice mazlivě, s každým hned kamarádí a je zvědavá na pejsky, hlavně na ty menší. Na procházce jsme na lesní cestě potkali koně s jezdkyní, Áďa měla respekt před tak velkým zvířetem, vše nakonec bylo v pohodě. Se synem Tomášem jsme byli na Slovensku u babičky a Adiska cestu zvládla bez problémů, měla tam kamaráda - kokršpaněla Ronyho.    

Adisa měla možnost okouknout i štěňátka v blízkém Žďárku - to bylo zvědavosti z obou stran... Také návštěvy jsou zvědavé, co naše nastávající mamina. Byla u nás kamarádka Martina s manželem a malým Markem, který Áďu hladil a říkal ji "malá", další kamarádka Renča nám přinesla prostěradla a ručníky...

V ponděli 21. července jsme byly u paní veterinářky - vážení, pro tablety na odčervení a pro jistotu jsme nechaly udělat ještě i kontrolní ultrazvuk. Plody se již vesele pohybovaly, srdíčka jim tloukla, rozeznaly jsme plíce, hlavičky...Doufáme, že bude vše v pořádku a že se začátkem srpna narodí zdravá štěňátka.

Poslední červencový víkend bylo opravdu teplo a dusno a tak se Áďula chladila na dlažbě v roubence a navíc si vyhrabala i ležení v habrovém plotu. Od nášho chovatele Mirka Pospíšila jsme si zapůjčili porodní bednu, Aďa si jí se zvědavostí očichává, většinou si ale lehne před ní. Mirek s manželkou Janou nás v sobotu navštívili, poskytli poslední cenné rady... (již se blíží termín)...